powrót
JET INDOOR 2003

W dniu 1 marca w Paryżu, w hali Bercy odbyła się impreza pod nazwą JET INDOOR 2003.
W jednej z największych w Europie hal widowiskowo-sportowych, przygotowano tor do wyścigów skuterów wodnych oraz pokazów freestaling .

W imprezie zobaczyliśmy czołówkę zawodników Europejskich, oraz kilku Amerykańskich.
Udział w zawodach brało około 20 zawodników w klasie Aqua Bike, oraz 16 w klasie Jet.

Najlepszym zawodnikiem klasy Aqua Bike został Francuz - Nicolas Rius, który swoją Yamahą GPR wygrał wszystkie biegi eliminacyjne oraz finałowe. Drugie miejsce zajął Belg - Benny Grieten /SEA DOO XP /, natomiast trzecie miejsce zajęła Karine Paturel / YAMAHA /.
W klasie JET bezkonkurencyjny był Francuz - Steven Dauliach, który podobnie jak Rius nie dał żadnych szans rywalom i wygrał wszystko, co było do wygrania.
Należy zwrócić uwagę, że obaj zwycięzcy są pilotami fabrycznymi - Rius Yamaha Racing France, Dauliach Kawasaki USA, ten ostatni startował na skuterze Kawasaki 800 SX-R, który w Europie jest jeszcze niedostępny!
Prawdziwego pecha miał fabryczny zespół Kawasaki France, którego obaj zawodnicy startujący
na skuterach ULTRA 150 oraz 1200 STX-R mieli poważne wypadki i odpadli z zawodów.

Cała impreza to zawody marketingowo-sportowe Yamaha kontra SEA DOO.
Obiektywnie muszę stwierdzić, że zwycięstwo Yamahy związane było z wielkimi nakładami finansowymi, zarówno w sprzęt jak i w organizację samej imprezy.