powrót
Berlin

Polacy najlepsi w Berlinie. Jako bardzo udany należy uznać start Polaków w trzeciej edycji mistrzostw Niemiec skuterów wodnych, które odbyły się w dniach 19-20 lipca w Berlinie na jeziorze Grunau.

W klasie 1200 Stock / Standart / najlepszy był Zbigniew Stańczyk z Gdańska, który na Kawaski STX 1200 R zdeklasował rywali z Niemiec,Czech i Polski. Był najlepszy we wszystkich trzech wyścigach, lecz na drugim nie zaliczył jednej boi i otrzymał jedno karne okrążenie. Pozostali Polacy startowali w klasie 1200 Super Stock i zakończyli: Darek Gryt /Rybnik/ był siódmy i Tomasz Bergiel /Szczecin/ na ósmej pozycji.
W klasie 785 Super Stock Polskę reprezentował R.Gładecki.
Podczas zawodów doszło do dwóch bardzo poważnych wypadków z udziałem Polaków.
W klasie 1200 Stock na pierwszy nawrocie po starcie zawodnik z Wrocławia Jacek Piotrowski pomylił trasę i został najechany przez innego zawodnika, który uderzył w bok skutera Polaka, jadąc z bardzo dużą szybkością.
W wyniku zderzenia zawodnik z Polski odniósł poważne obrażenia nóg i bioder i został przetransportowany do szpitala.
W drugim wypadku, który miał miejsce w tej samej klasie na dwa okrążenia przed końcem wyścigu, zawodnik z Polski Zbigniew Stańczyk podczas ostrego zwrotu na boi zderzył się z Czechem /J.Komarek/. Czech nie ukończył wyścigu, lecz sędziowie uznali, że błąd popełnił Polak i przyznali Czechowi pierwsze miejsce.